جستجو
Filters
Close

معرفی تئوری رنگ ها: چگونگی ترکیب رنگ ها و تنظیم حالت روحی آن

معرفی تئوری رنگ ها: چگونگی ترکیب رنگ ها و تنظیم حالت روحی آن

ما قادر به دیدن رنگ های مختلفی هستیم زیرا این توانایی ذاتی شبکبه چشم ماست که بتوانیم امواج نور را تشخیص دهیم.

برخی از رنگ ها و سایه ها حس های مختلفی را در مردم ایجاد میکند. در این مقدمه، در مورد تئوری رنگ ها، روش های ترکیب رنگ و ابزاری برای طراحی با رنگ ها صحبت کنیم که شما به عنوان یک طراح از طرح های خود لذت ببرید.

شروع میکنیم!

از این رنگ های مختلف میتوانید برای رسیدن به اهداف مختلف استفاده کنید.

قرمز: به طور سنتی با عشق، انرژی و نیروی خاصی همراه است. بنابراین بسیاری از تبلیغات خودرو و یا هر چیز دیگری که به عشق مربوط باشد مقداری از سایه قرمز وجود دارد.

زرد: بیشتر برای انتقال شادی، توجه و قوه درک میل میکند. زرد رنگ فوق العاده ای برای جلب توجه است . با این حال رنگ زرد به عنوان رنگ اصلی انتخاب خوبی نیست زیرا این رنگ باعث خستگی میشود این رنگ، انتخابی عالی برای طراحی آیکون برنامه ها یا تصویری است. 

سبز: رنگ سبز بیانگر طراوت، سلامت، پیشرفت و رشد است.بیشتر شرکت های مرتبط با غذای سالم و طبیعت از رنگ سبز در نام های تجاریشان استفاده میکنند.

آبی: پایداری، ثبات، اطمینان و آرامش. پس جای تعجب نیست که چرا نماد فیس بوک و توییتر آبی هستند.

بنفش: نماد سلطنت و جاه طلبی، ثروت و زنانگی. تمایل استفاده از رنگ بنفش برای محصولات لوکس و محصولات مورد استفاده برای بانوان است.

  

نحوه ترکیب رنگ ها

ترکیب رنگ آبی با قرمز

  

  

همه میدانند رنگ آبی و رنگ قرمز وقتی با هم ترکیب میشوند  رنگ بنفش را میسازند اما رنگ بنفشی که روشن و زنده نیست زیرا رنگ قرمز و رنگ آبی  رنگ های اصلی هستند که از ترکیب رنگ های دیگر ساخته نمیشود. هرکدام از رنگ ها که کاهش بیشتر و انعکاس کم تری از طیف رنگی داشته باشند رنگ بنفش حاصل از ترکیب آنها به جای یک بنفش روشن و شفاف بنفش تیره و چرکین خواهد بود.

  

ترکیب رنگ ارغوانی وفیروزه ای

  

 

  

مخلوط رنگ ارغوانی و فیروزه ای و اکنون تفاوت را خواهی دید شما میتوانید نحوه استفاده از رنگ های اصلی  ارغوانی- فیروزه ای که منجر به رنگ بسیار روشن  وزنده میشود را ببینید. برای داشتن بنفش ارغوانی مقداری آبی اضافه کنید و برای داشتن بنفش تیره تر مشکی اضافه کنید.

رنگ های اصلی و ثانویه را بدانید

سه رنگ اصلی وجود دارد قرمز، آبی و زرد. همچنین سه رنگ ثانویه هم وجود دارد که میتوان با سه رنگ اصلی ترکیب کرد.

 

زرد + قرمز = نارنجی

 

زرد + آبی = سبز

 

قرمز+ آبی = بنفش

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ