جستجو
Filters
Close

10 قانون طلایی برای کمک به مراقبت از پوست خود به طور روزانه

10 قانون طلایی برای کمک به مراقبت از پوست خود به طور روزانه

 

1- قانون اول

مراقبتی خاص و ویژه برای انواع پوست

      به منظور مراقبت از پوست، در درجه نخست باید لوازم آرایشی را انتخاب کنید که متناسب با پوست شما باشد. به عنوان مثال پوست خشک هیچ شباهتی با پوست چرب ندارد.

2- قانون دوم

توجهی خاص و ویژه به نواحی نازک پوست

برخی از قسمت های پوست صورت ( دورچشم ها، دور لب ها) بسیار حساس هستند و پوستی ظریف و نازک دارند و نیاز به مراقبتی خاص دارند.( به عنوان مثال از کرم های مخصوص دور چشم و دور لب استفتده کنید)

3- قانون سوم

پاکسازی لطیف

مراقبت از پوست حساس با پاک کننده های آرایش شروع می شود. از آرایش پاک کن هایی استفاده کنید که PH مناسبی با پوست صورت دارند.( صابون گزینه مناسبی به عنوان پاک کننده نیست از پن های مخصوص پوست صورت(خشک یا چرب) استفاده کنید.

4- قانون چهارم

چشم ها: نواحی حساس

پوست دور چشم 10 برابر ظریف تر از پوست صورت است. روشی کاملا خاص برای پاک کردن آرایش در این نواحی را انتخاب کنید.(به عنوان مثال از پاک کننده های مخصوص دور چشم استفاده کنید).

5- قانون پنجم

ضرورت لایه برداری کردن

یک یا دو بار در هفته از لایه بردارهایی ملایم و با PH مناسب با پوست صورت استفاده کنید که باعث نرمی و صاف شدن پوست صورت می شود.

6- قانون ششم

ضرورت استفاده از مرطوب کننده ها

غشای میانی پوست از 70% آب و 15% اپیدرم تشکیل شده است. به منظور محفاظت از پوست صورت از مرطوب کننده هایی مناسب پوست خود استفاده کنید که این امری بسیار مهم است چون مرطوب کننده ها باعث می شودکه آب داخل پوست به تعادل برسد. همچنین شایان ذکر است می توانید از ماسک های مرطوب کننده مناسب نیز استفاده کنید.

7- قانون هفتم

ترجیحا آرایش هایپوآلرژنیک

برای جلوگیری از خطر ایجاد آلرژی های پوستی از محصولات Hypoallergenic استفاده کنید این محصولات برای پوست های حساس و حتی انواع پوست (خشک و چرب) طراحی شده است.

8- قانون هشتم

محافظت پوست صورت از نور خورشید

در هر فصل، محصولات پوستی مخصوص همان فصل را استفاده کنید که شامل فیلترهای خورشیدی (uv) باشند. این نوع محصولات از ورود اشعه های مضر خورشید جلوگیری می کند و باعث شادابی پوست می شود.

9- قانون نهم

مراقب تنش های خارجی باشید

آلودگی، سیگار کشیدن و تنش های عصبی و ... اثرات منفی روی پوست دارند. قبل از خروج از منزل، از محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید تا پوست شما در مقابل این تنش های روزانه محافظت شود.

10- قانون دهم

لبها را نادیده نگیرید

این نواحی از پوست صورت حساس و لطیف هستند.در صورت بروز خشکی از بالم ها و ترمیم کننده های مخصوص لب استفاده کنید

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ